0216 505 0 434 Çağrı Merkezi

Kurumsal

Şirket Profili

Faaliyetlerine 1960 yılında İstanbul’da inşaat sektörüne adım atarak başlayan firma, 1980 yılında şirketleşerek Erkan Şirketler Grubu adını almıştır.

Bugüne kadar tamamladığı projelerle ayrıcalıklı yaşam alanları inşa eden Erkan İnşaat, tasarladığı birbirinden özgün konseptlerle her yeni projede yenilikçi ve tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte işlere imza atmıştır.

İnşaat sektörünün yanı sıra madencilik sektöründe de ciddi bir tecrübeye sahip olan firma, 1960 yılında Erkan İnşaat Madencilik ve Dış Ticaret A.Ş adı altında İstanbul Kemerburgaz’da başladığı kömür ocağı işletmesiyle sektörde önemli bir oyuncu haline gelmiştir.

1990 yılında Türkiye çay sektörüne adım atarak tecrübelerine bir yenisini ekleyen firma, Rize Kendirli’de 22 dönüm arazi üzerine kurduğu 1600 m2 alana sahip çay fabrikasıyla, günde 120 ton çay üreterek sektöre önemli bir katkı sağlamıştır.

Yarım asırlık tecrübesiyle yatırım ve girişim faaliyetlerine devam eden Erkan Şirketler Grubu, başta inşaat olmak üzere madencilik, turizm ve danışmanlık alanlarında başarılı çalışmalarına devam etmektedir.

Erkan Şirketler Grubu, Türkiye’ye değer katan ve ekonomiye yön veren kaliteli projelerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de eğitim, kültür ve sanata da destek vermektedir. Devamlı yükselen ve gelişen Türkiye’de tüm tecrübesiyle hizmet veren Erkan Şirketler Grubu, üstlendiği öncü rolü sürdürmektedir.

image